O NAS

Firma nasza powstała w 1983 roku i od początku zajmowała się wyłącznie instalowaniem, remontami oraz konserwacją urządzeń domofonowych.

Zakład, dokąd miało to znaczenie, zrzeszony był w Cechu Elektryków jak również w Rzemieślniczej Spółdzielni Mechaników i Optyków w W-wie.

Od 1984 zainstalowaliśmy już ponad 100 tysięcy aparatów.

Jedne z pierwszych montowanych w roku 1983 przez nas domofonów RWT można zobaczyć do tej pory na osiedlu WSM Żoliborz III przy ulicach Poli Gojawiczyńskiej oraz Tołwińskiego gdzie sukcesywnie są w chwili obecnej wymianie na sprzęt cyfrowy.

W latach 1985-1995 produkowane były przez naszą firmę kasety analogowe, a od roku 2000 rozpoczęliśmy produkcje własnego systemu cyfrowo-analogowego, który jako pierwszy wyposażony był w czytnik kluczy elektronicznych Philips, a jednocześnie mógł współpracować ze starszymi aparatami analogowymi. Produkcja została zaprzestana w 2010 roku z powodu zbytniego nasycenia rynku urządzeniami cyfrowymi oraz wzrostem cen niektórych podzespołów elektronicznych, a obecnie najstarsze instalacje wymieniamy na nowe urządzenia innych producentów. Kasety naszej produkcji są zamontowane w wielu miejscach Warszawy np. największa realizacja oparta na systemie HUMA należy do zasobów SBM WARDOM i mieści się róg ul. Reymonta i Wólczyńskiej

W miarę upływu lat i pojawiania się sprzętu różnych producentów podlegał on ocenom technicznym pod względem niezawodności jak również stałości dostaw i możliwości zapewnienia ciągłego serwisu zainstalowanych urządzeń.

Przed wprowadzeniem ogólnodostępnych i rozsądnych cenowo telefonów komórkowych nasza firma uruchomiła własny dyspozytorski system łączności radiotelefonicznej z pracownikami który funkcjonował do 2008 roku obejmując zasięgiem 70% powierzchni Warszawy w celu przyspieszenia reagowania na wszelkie usterki.

Aktualnie prowadzimy stałą konserwację ok.14000 aparatów domofonowych na terenie Warszawy i okolic. W zakres konserwacji wchodzą wszystkie czynności niezbędne do prawidłowego funkcjonowania instalacji domofonowej włącznie z dorabianiem wkładek Yale, zapewnieniem poprawnej pracy zestawu rygiel elektryczny – zamek Yale i urządzeń zasilająco – wzmacniających zarówno analogowych jak i cyfrowych w tym wideo.